APIE MANE » STRAIPSNIAI
PAVASARIS

   PAVASARIS

 

 

 Pavasaris geras laikas atnaujinti organizmą. Ant pumpurų, besiskleidžiančių lapelių, dygstančių žolelių yra daugybė gerųjų bakterijų, bakteriofagų. Tiesiog reikia eiti į gamtą ir „ragauti“ Gamtą. Lapelį, pumpurėlį, žolytę kramtyti ir jei patiko, tai nuryti. Jei per kartu, tai tik seiles nuryti, o turinį išspjauti. Gamta kviečia atsinaujinti.

 

 Gamtoje augančiose naujose gyvybėse yra daugybė aktyvių medžiagų. Pavyzdžiui šermukšnio lapuose yra medžiagų, kurios yra priešvėžinės. Skonis jaunų lapų panašus į slyvų kauliukų širdis, arba dar į migdolus. Jaunuose spygliukuose yra nemažai priešuždegiminių medžiagų. Vartojant daug aktyvių medžiagų patartina sumažinti suvalgomų baltymų kiekį. Galima net ir pabadauti, kas turi tam galimybių ir patirties. Dėl badavimo, tai pradėti reikia nuo dienos, po to paros ir kaip tik pasieksite 3-4 paras, pajusite, kad toliau lengviau badauti. Tiesiog viduriuose gyvenančios bakterijos užmigo vidurių paviršių gleivėse ir nebemiršta. Nėra mirties toksinų, galvai ramiau. Tiesiog pakankamai skysčių reikia.

 

 Gamtoje būtina giliau pakvėpuoti. Maisto, bakterijų ir žiedadulkių pavidalu ore daug. Kas serga alergija, tiems sunkus metas. Tačiau būtent ėjimas į gamtą, kvėpavimo pratimai, lengvas badavimas ir gali gydyti nuo alergijos. Bus ašarų, gal net lengvo dusulio, bet būtina eiti į gamtą. Tik aišku dozuoti tą buvimą. Beje dusulys stabdomas kvėpavimo sustabdymu. Dar iš tarybinių laikų gerai žinomas efektas, kuomet jei sustoji kvėpuoti, tai kraujyje padidėja CO2 kas suveikia kaip raumenų, o tuo pačiu ir astmos spazmų atpalaidavimu. Aišku astmatikams dar susiformuoja baimės jausmas. Ir jei jie nemato pvz gėlių, o mintys kažkuo labai užimtos, tai jie nepradės dusti. Bet jei jiems parodysi, kad va ten gėlės, jie iš baimės pradės dusti.

 

 Be gerai žinomų plaučiuose esančių bakterijų kurios minta azotu iš atmosferos, organizmas „suvalgo“ ir žiedadulkes. Tik mažais kiekiais. Dideli kiekiai gali užteršti kvėpavimo takus, ar net sukelti alergiją ne alergikams. Pavojingiau yra statybinių medžiagų mišiniai, kurie dulkių pavidalu „užcementuoja“ mažuosius plaučių kanalus, kurie degraduoja. Susiformuoja cistos. Pastebėda, kad badaujančių pavasario metu plaučiai sėkmingai „maitinasi“ net žiedadulkėmis. Tačiau tik tų, kurie badauja daugiau 4 parų. Aišku badavimas tai visų pirma šoko terapija smegenims ir sunkiausia tai išgyventi protinio darbo žmonėms, ofisų tarnautojams.

 

 Be šermukšnių lapų populiarūs šiuo metu dar yra vadinami kiškio kopūstai, kurie jau ir žydi. Tai mažyčiai, trilapiai augalėliai, panašūs į dobilus, auga miške, rūgštoko skonio. Valgoma su žiedais. Dar žemuogių ir mėlynių lapai ir žiedai. Labai skani mėlynių lapų su žiedais arbata. Žiedai priduoda silpną rūgštelę. Kiekvienas pagal savo organizmą gamtoje gali atrasti savo skonius.